Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
21.310,00€
Zwischensumme: 21.310,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Zwischensumme: 21.310,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Active Interface Module Siemens SINAMICS 55 kW Typ: 6SL3100-0BE25-5AB0
1.500,00€
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
This product has been added to 40 people'scarts.
Description
Active Interface Module Siemens SINAMICS 55 kW
Hersteller: Siemens
Typ: 6SL3100-0BE25-5AB0
Eingangsspannung: 3AC 380–480 V, 88 A, 50/60 Hz
Leistung: 55 kW
Gewicht: 23,2 kg
Preis ohne MwSt.pro Stück
Herkunftsland: Deutschland
Stück:
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | Siemens |
| Typ | 6SL3100-0BE25-5AB0 |
Related products
Hydraulikaggregat mit Elektromotor und Ölbehälter
650,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | HYDAC (Motor von Elprom S.R.L.) |
| Typ | 80C4 3030923 |
Siemens Servomotor 1FT6044-1AF71-3AH1
1.000,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | Siemens |
| Modell | 1FT6044-1AF71-3AH1 |
FANUC Servomotor Modell OM
450,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | FANUC (Tokyo, Japan) |
| Typ | OM |
Zentralschmierungseinheit AMO-II-1503
150,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | LUBE Corporation, Japan |
| Modell | AMO-II-1503 |
Recently Viewed Products
Hydraulisches Dreibackenfutter Forkardt
750,00€| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 15 × 23 mm |
| Typ | 1450561 B |
| Manufacturers | Forkardt |
AGW BMT60 62.6027KRLB2000BMT
600,00€| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 15 × 10 mm |
| Typ | 62.6027KRLB2000BMT |
| Manufacturers | EWS |
Werkzeughalter HSK63 Ø12×160 Schrumpfaufnahme
80,00€| Weight | 1,51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 280 × 60 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer/Garant |
| Typ | HSK63 |
AGW VDI30 Index
500,00€| Weight | 3,95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 70 mm |
| Typ | VDI30 |
| Manufacturers | EWS |













