Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
13
13 items
4.440,00€
Zwischensumme: 4.440,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
13
Zwischensumme: 4.440,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
“Hydraulikfilter Gemag 6257248” has been added to your cart. View basket
Hydraulikfilter ENGEL 02041-1160
SKU:
S70-959
1 in stock
80,00€
1 in stock
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
Category: Sonstiges
This product has been added to 77 people'scarts.
Description
Modell / Typ: 02041-1160
Herkunftsland: Deutschland
Hersteller: ENGEL
Gewicht: 0,3 kg
Abmessungen: 170 × 150 × 150 mm
Zustand: neu
Preis ohne MwSt.
Zusatzinformation: Hydraulikfilter, Betriebsdruck bis 16 bar, Temperaturbereich bis 120°C
Additional information
| Weight | 0,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 15 × 15 mm |
| Typ | 02041-1160 |
| Manufacturers | ENGEL |
Related products
Hydraulikfilter HY10237
40,00€ 1 in stock
| Weight | 0,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 6 × 6 mm |
| Typ | HY10237 |
| Manufacturers | NORTEC |
Hydraulikfilter NORTEC HY13094
40,00€ 1 in stock
| Weight | 0,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 8 × 8 mm |
| Typ | HY13094 |
| Manufacturers | NORTEC |
Festo Magnetventil CPE10-M1BH-5J-QS-6
30,00€ 1 in stock
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 1 mm |
| Typ | CPE10-M1BH-5J-QS-6 |
| Manufacturers | Festo |
Festo Magnetventil CPE18-M1H-3GL-1/4
100,00€ 6 in stock
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 1 mm |
| Typ | CPE18-M1H-3GL-1/4 |
| Manufacturers | Festo |
Hydraulikfilter MAHLE PX37-13-2-SMX10
100,00€ 2 in stock
| Weight | 0,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 15 mm |
| Typ | PX37-13-2-SMX10 |
| Manufacturers | MAHLE |









