Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
2.600,00€
Zwischensumme: 2.600,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Zwischensumme: 2.600,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
AGW VDI 30 0.5.941.108-105.237 für Sauter-Revolver
300,00€
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
This product has been added to 51 people'scarts.
Description
Model / Type: 0.5.941.108-105.237
Country of origin: Germany
Manufacturer: Sauter
Weight: 2.8 kg
Dimensions: 200 × 70 × 65 mm
Condition: used
Price excluding VAT
Additional information: DIN 6358-22, n₂max 7000 min⁻¹, Pmax 8.0 kW, M₂max 32.0 Nm, EK 80 bar, VDI 40, 50 Nm
Additional information
| Weight | 2,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 7 × 6,5 mm |
Related products
Werkzeugaufnahme Weldon BT40 6*100
25,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | Unknown |
| Typ | BT 40 |
Weldon-Aufnahme BT40 10×65
25,00€| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 140 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Zürn / Nikken |
| Typ | BT40 |
Wohlhaupter-Adapter SK40 28×47
25,00€| Weight | 1,07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 118 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 |
Schrumpf-Aufnahme SK40 25×100
25,00€| Weight | 1,67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 170 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 Ø25×100 |
Weldon-Aufnahme BT40 8×100
25,00€| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 170 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Zürn / Nikken |
| Typ | BT40 |









