Description
Hersteller:Siemens
Model:1FT6062-6AF71-3AB2
Maße:330×150×120mm
Gewicht:9.93kg
Spannung:282V
Strom:3.4A
Drehmoment:Nennmoment4.7Nm:Maxmoment6.0Nm
Nenndrehzahl:3000U/min
MaxDrehzahl:9100U/min
Schutzart:IP67
Encoder:I-2048
Bremse:24VDC:17.0W
Herkunft:STAMAMC325/S
Preis: zzglMwSt
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | Siemens |
Recently Viewed Products
Siemens SIMODRIVE Steuerungskarte 6SN1118-0DG21-0AA1
800,00€ 16 in stock
| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 20 mm |
| Modell | 6SN1118-0DG21-0AA1 |
| Manufacturers | Siemens AG Deutschland |
Angetriebenes Werkzeug 90° VDI 30 EWS 60.30VX3LCTXRTLFLHSD12
500,00€ Nicht vorrätig
| Weight | 4,44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 220 × 150 × 80 mm |
| Manufacturers | EWS Tool Technologies GmbH |
| Typ | VDI 30 60.30VX3LCTXRTLFLHSD12 |













