Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
7.000,00€
Zwischensumme: 7.000,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Zwischensumme: 7.000,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View basket
| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 20 mm |
| Modell | 6SN1118-0DM31-0AA1 |
| Manufacturers | Siemens AG Deutschland |
Siemens SIMODRIVE Steuerungskarte 6SN1118-0DM31-0AA1
500,00€
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
This product has been added to 40 people'scarts.
Description
Siemens SIMODRIVE Steuerungskarte
Modell: 6SN1118-0DM31-0AA1
Version: B
Hersteller: Siemens AG Deutschland
Zustand: gebraucht, geprüft
Herkunftsland: Deutschland
Preis ohne MwSt pro Stück
Stück
Keywords: Siemens SIMODRIVE 6SN1118-0DM31-0AA1, Siemens Steuerungskarte gebraucht, Siemens CNC Control Module, Siemens Drive Board tested, Siemens Motion Control, Siemens spare parts Germany, Siemens automation card, Siemens 6SN1118 board for sale, Siemens Simodrive module
Additional information
| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 20 mm |
| Modell | 6SN1118-0DM31-0AA1 |
| Manufacturers | Siemens AG Deutschland |
Related products
Numerical Extension Siemens SINUMERIK NX15.3 Typ: 6SL3040-1NB00-0AA0
1.200,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | Siemens |
| Typ | 6SL3040-1NB00-0AA0 |
Servomotor FANUC OM‑Serie
450,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | FANUC (Japan) |
| Typ | M 472128 |
Zentralschmiergerät
150,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | VOGEL |
| Typ | 122 135 314 |
Recently Viewed Products
Werkzeugaufnahme VDI 40 Ø25×75
35,00€| Weight | 1,84 kg |
|---|---|
| Dimensions | 140 × 85 × 75 mm |
| Manufacturers | EWS |
| Typ | VDI 40 |
Werkzeughalter HSK63 Ø14×160 Schrumpfaufnahme
80,00€| Weight | 1,7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 280 × 60 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer/Garant |
| Typ | HSK63 |









