Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
7.680,00€
Zwischensumme: 7.680,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Zwischensumme: 7.680,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Werkzeugaufnahme Capto C63 29×47,5 RT-25 C6550-08
50,00€
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
This product has been added to 55 people'scarts.
Description
Modell / Typ: RT-25 C6550-08
Herkunftsland: Deutschland
Hersteller: EWS
Gewicht: 0,90 kg
Abmessungen: 90 × 70 × 70 mm
Zustand: neu
Preis ohne MwSt.
Zusatzinformation: Capto-Werkzeugaufnahme C63 × 29 × 47,5 nach ISO 26623-1
Additional information
| Weight | 0,9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 7 × 7 mm |
| Typ | RT-25 C6550-08 |
| Manufacturers | EWS |
Related products
Weldon-Aufnahme SK40 16×100 lang
25,00€| Weight | 1,78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 170 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 |
Schrumpf-Aufnahme SK40 8×80
25,00€| Weight | 0,99 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Gühring |
| Typ | SK40 |
Backenbohrkopf-Adapter SK40 32×100
25,00€| Weight | 2,62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 170 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 |
Schrumpf-Aufnahme SK40 6×80
25,00€| Weight | 0,99 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 65 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Gühring |
| Typ | SK40 |
Weldon-Aufnahme BT40 16×65
25,00€| Weight | 1,25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 70 × 60 mm |
| Manufacturers | Haimer / Zürn / Nikken |
| Typ | BT40 |
Recently Viewed Products
Spannzangenfutter SK40 OZ25 80
25,00€| Weight | 1,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 7 × 7 mm |
| Typ | SK40 DIN 69871 AD |
| Manufacturers | Unknown |
Single Motor Module Siemens SINAMICS S120 Typ: 6SL3120-1TE24-5AA3
1.100,00€| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 mm |
| Manufacturers | Siemens |
| Typ | 6SL3120-1TE24-5AA3 |
Weldon-Aufnahme BT40 20×90
25,00€| Weight | 1,4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 160 × 65 × 65 mm |
| Manufacturers | Haimer / Zürn / Nikken |
| Typ | BT40 |












