Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
5
5 items
695,00€
Zwischensumme: 695,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
5
Zwischensumme: 695,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
“Hydraulikfilter Gemag 10765965” has been added to your cart. View basket
Hydraulikfilter ENGEL 02041-1160
SKU:
S70-959
1 in stock
80,00€
1 in stock
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
Category: Sonstiges
This product has been added to 13 people'scarts.
Description
Modell / Typ: 02041-1160
Herkunftsland: Deutschland
Hersteller: ENGEL
Gewicht: 0,3 kg
Abmessungen: 170 × 150 × 150 mm
Zustand: neu
Preis ohne MwSt.
Zusatzinformation: Hydraulikfilter, Betriebsdruck bis 16 bar, Temperaturbereich bis 120°C
Additional information
| Weight | 0,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 15 × 15 mm |
| Typ | 02041-1160 |
| Manufacturers | ENGEL |
Related products
Leister Air Heater LHS 21L PREMIUM
400,00€ 4 in stock
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 8 × 8 mm |
| Typ | LHS 21L PREMIUM |
| Manufacturers | Leister Technologies AG |
Hydraulikfilter Gemag 10765965
40,00€ 1 in stock
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 8 × 8 mm |
| Typ | 10765965 |
| Manufacturers | Gemag |
KG8152.01 Sprüh-Handgerät Bühnen 300g
750,00€ Nicht vorrätig
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 mm |
| Typ | KG8152.01 |
| Manufacturers | Bühnen |
Hydraulikfilter Gemag 6257248
40,00€ 2 in stock
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 8 × 8 mm |
| Typ | 6257248 |
| Manufacturers | Gemag |
Hydraulikfilter MAHLE PX37-13-2-SMX10
100,00€ 2 in stock
| Weight | 0,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 15 mm |
| Typ | PX37-13-2-SMX10 |
| Manufacturers | MAHLE |









