Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
43
43 items
18.560,00€
Zwischensumme: 18.560,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
43
Zwischensumme: 18.560,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
The fitting replacement part for the best price – for the optimal performance of your machine
Quality you can rely on
“AGW VDI40 Ø 31,5” has been added to your cart. View basket
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-8AH71-4AH0
1.000,00€ 2 in stock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Typ | 1FT6086-8AH71-4AH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-1AF71-3AH1
750,00€ 3 in stock
| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 25 × 25 cm |
| Typ | 1FT6086-1AF71-3AH1 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-8AH71-3AG0
1.000,00€ 3 in stock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Typ | 1FT6086-8AH71-3AG0 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT6062-6AF71-3AB2
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 15 cm |
| Typ | 1FT6062-6AF71-3AB2 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FK6101-8AF71-1AH0
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 55 cm |
| Typ | 1FK6101-8AF71-1AH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FK6040-6AK71-1EH0
700,00€ 3 in stock
| Weight | 2,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 18 × 10 cm |
| Typ | 1FK6040-6AK71-1EH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT5034-0AC01-1-Z
1.000,00€ 3 in stock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 8 × 8 cm |
| Typ | 1FT5034-0AC01-1-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT5064-0AC01-1-Z
700,00€ 1 in stock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 25 cm |
| Typ | 1FT5064-0AC01-1-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT6031-4AK71-4AH0-Z
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 13 × 10 cm |
| Typ | 1FT6031-4AK71-4AH0-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FK6060-6AF71-1EG0
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 2,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 15 cm |
| Typ | 1FK6060-6AF71-1EG0 |
| Manufacturers | Siemens |
Siemens Simodrive 611 LT-Modul 6SN1123-1AA00-0EA2
800,00€ 1 in stock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 25 × 40 cm |
| Modell | 6SN1123-1AA00-0EA2 |
SIEMENS SIMODRIVE 611 6SN1118-0DM21-0AA0
500,00€ 3 in stock
| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 20 cm |
| Modell | 6SN1118-0DM21-0AA0 |
Siemens Simodrive 611 E/R-Modul 6SN1145-1BA02-0CA0
2.500,00€ 1 in stock
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 30 × 40 cm |
| Modell | 6SN1145-1BA02-0CA0 |
Siemens Simodrive 611 E/R-Modul 6SN1145-1BA01-0BA2
2.000,00€ 1 in stock
| Weight | 10,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 20 × 40 cm |
| Modell | 6SN1145-1BA01-0BA2 |
Hydrospeicher-Einheit mit Manometer und Ventileinheit
700,00€ 1 in stock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Manufacturers | Hydac |
| Typ | 6530-1A7/112A-330A |
SIMODRIVE 611 LEISTUNGSMODUL 1-ACHS 108A 6SN1123-1AA00-0LA0
500,00€ 1 in stock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 25 × 40 cm |
Recently Viewed Products
Werkzeugaufnahme VDI 50 x 25 4.5025L1=120ISC2 links überkopf
100,00€ 3 in stock
| Weight | 4,98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 120 × 90 cm |
| Manufacturers | EWS |
| Typ | VDI50 x 25 |
Werkzeugaufnahme VDI40 25 Links
75,00€ 10 in stock
| Weight | 4,11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 120 × 120 cm |
| Manufacturers | EWS |
| Typ | VDI40 25 |
Werkzeugaufnahme VDI 40 x25 (2 Stück) für zwei Bohrstangenhalter 19.4025LR25MS
70,00€ 12 in stock
| Weight | 6,43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 70 × 160 cm |
| Manufacturers | EWS |
| Typ | VDI 40 x25 19.4025LR25MS |


















