Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
46
46 items
18.880,00€
Zwischensumme: 18.880,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
46
Zwischensumme: 18.880,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
The fitting replacement part for the best price – for the optimal performance of your machine
Quality you can rely on
Servomotor Siemens 1FT5064-0AC01-1-Z
400,00€ 1 in stock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 12 × 12 cm |
| Typ | 1FT5064-0AC01-1-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-8AH71-3AH0
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Typ | 1FT6086-8AH71-3AH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-8AH71-4AG0
1.000,00€ 4 in stock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Typ | 1FT6086-8AH71-4AG0 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-1AF71-4AH1
1.000,00€ 3 in stock
| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 25 × 25 cm |
| Typ | 1FT6086-1AF71-4AH1 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-8AH71-4AH0
1.000,00€ 2 in stock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Typ | 1FT6086-8AH71-4AH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-1AF71-3AH1
750,00€ 3 in stock
| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 25 × 25 cm |
| Typ | 1FT6086-1AF71-3AH1 |
| Manufacturers | Siemens |
Permanent-Magnet-Motor Siemens 1FT6086-8AH71-3AG0
1.000,00€ 3 in stock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 25 × 20 cm |
| Typ | 1FT6086-8AH71-3AG0 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT6062-6AF71-3AB2
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 15 cm |
| Typ | 1FT6062-6AF71-3AB2 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FK6101-8AF71-1AH0
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 55 cm |
| Typ | 1FK6101-8AF71-1AH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FK6040-6AK71-1EH0
700,00€ 3 in stock
| Weight | 2,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 18 × 10 cm |
| Typ | 1FK6040-6AK71-1EH0 |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT5034-0AC01-1-Z
1.000,00€ 3 in stock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 8 × 8 cm |
| Typ | 1FT5034-0AC01-1-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT5064-0AC01-1-Z
700,00€ 1 in stock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 25 cm |
| Typ | 1FT5064-0AC01-1-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FT6031-4AK71-4AH0-Z
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 13 × 10 cm |
| Typ | 1FT6031-4AK71-4AH0-Z |
| Manufacturers | Siemens |
Servomotor Siemens 1FK6060-6AF71-1EG0
1.000,00€ 1 in stock
| Weight | 2,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 15 cm |
| Typ | 1FK6060-6AF71-1EG0 |
| Manufacturers | Siemens |
Siemens Simodrive 611 LT-Modul 6SN1123-1AA00-0EA2
800,00€ 1 in stock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 25 × 40 cm |
| Modell | 6SN1123-1AA00-0EA2 |
SIEMENS SIMODRIVE 611 6SN1118-0DM21-0AA0
500,00€ 3 in stock
| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 10 × 20 cm |
| Modell | 6SN1118-0DM21-0AA0 |
Recently Viewed Products
Werkzeugaufnahme VDI40 Ø38×85 Bohrstangenhalter
50,00€ 13 in stock
| Weight | 3,45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 80 × 80 cm |
| Manufacturers | EWS |
| Typ | VDI 40 |
Werkzeugaufnahme VDI 50 x 25 4.5025L1=120ISC Längsaufnahme
70,00€ 9 in stock
| Weight | 5,69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 180 × 100 × 100 cm |
| Manufacturers | Iscar |
| Typ | VDI50 |
Werkzeugaufnahme VDI30 35×44 (neu, ohne Klemmplatte)
30,00€ 13 in stock
| Weight | 1,75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 100 × 75 cm |
| Manufacturers | MANCA |
| Typ | VDI30 MANCA 11.3025.4 |
Werkzeugaufnahme VDI40 Ø36×95 Bohrstangenhalter
30,00€ 2 in stock
| Weight | 2,77 kg |
|---|---|
| Dimensions | 140 × 60 × 60 cm |
| Manufacturers | EWS |
| Typ | VDI 40 |
Angetriebenes Werkzeug 90° VDI 30 SAUTER 05.941.203-104.592/00202С
500,00€ 2 in stock
| Weight | 4,83 kg |
|---|---|
| Dimensions | 220 × 160 × 70 cm |
| Manufacturers | SAUTER Feinmechanik GmbH |
| Typ | SAUTER 05.941.203-104.592/00202С |




















