Need help? Call us: +49(0) 7131 87 39 599 or info@erdexim.de
14.220,00€
Zwischensumme: 14.220,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
Zwischensumme: 14.220,00€
Gratis Versand für Ihre Bestellung!
AGW VDI 30 0.5.941.108-105.237 für Sauter-Revolver
300,00€
Low prices
Lowest price guarantee
Guaranteed fit
Always the right part
Our experts are here for you
Skills that convince
Easily returned
Quick & effortless
This product has been added to 70 people'scarts.
Description
Model / Type: 0.5.941.108-105.237
Country of origin: Germany
Manufacturer: Sauter
Weight: 2.8 kg
Dimensions: 200 × 70 × 65 mm
Condition: used
Price excluding VAT
Additional information: DIN 6358-22, n₂max 7000 min⁻¹, Pmax 8.0 kW, M₂max 32.0 Nm, EK 80 bar, VDI 40, 50 Nm
Additional information
| Weight | 2,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 7 × 6,5 cm |
Related products
Schrumpf-Aufnahme SK40 8×80
25,00€| Weight | 0,99 kg |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 65 × 60 cm |
| Manufacturers | Haimer / Gühring |
| Typ | SK40 |
Wohlhaupter-Adapter SK40 28×47
25,00€| Weight | 1,07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 118 × 65 × 60 cm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 |
Weldon-Aufnahme BT40 16×65
25,00€| Weight | 1,25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 70 × 60 cm |
| Manufacturers | Haimer / Zürn / Nikken |
| Typ | BT40 |
Weldon-Aufnahme SK40 16×100 lang
25,00€| Weight | 1,78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 170 × 65 × 60 cm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 |
Weldon-Aufnahme SK40 20×100 lang
25,00€| Weight | 1,75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 170 × 65 × 60 cm |
| Manufacturers | Haimer / Garant / Gühring |
| Typ | SK40 |









